Микроконтролери

Производи на страна:
Страна 1 од 8
PIC16F84-04/P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,

Flash 1K, RAM 68B, 4MHz, 18-DIP.

199 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16C56XT/P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,

EPROM 1K, RAM 25B, 4MHz, 18-DIP.

375 ден
Повеќе
На лагер
w
SDA30161-SIE
Брзо инфо
(0)

Микроконтролер,

8 bit, PLCC-68.

1.853 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F84-20/P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,

Flash 1K, RAM 68B, 20MHz, 18-DIP.

396 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC12C509A04/P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер, 

EPROM 1K, RAM 41B, 4MHz, 8-DIP.

169 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC12C508A04/P.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PIC12C508A-04/I

8-битен CMOS микроконтролер,

EPROM 512B, RAM 25B, 4MHz, 8-DIP.

190 ден
Повеќе
На лагер
w
AT89C2051-24PI
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: AT89C2051-24PU ROHS

8-битен 8051 (MCS-51) микроконтролер,
Flash 1K, RAM 128B, 24MHz, 20-DIP.

239 ден
Повеќе
На лагер
w
AT89S52-24PI
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: AT89S52-24PU

8-битен 8051 (MCS-51) микроконтролер,
Flash 4K, RAM 256B, 24MHz, 40-DIP.

420 ден
Повеќе
На лагер
w
P89V51RD2BN
Брзо инфо
(0)

8-битен 80C51 микроконтролер,
Flash 64Kb, RAM 1KB, 40-DIP.

1.100 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F870-I/SP
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PIC16F870-I/SP ROHS

8-битен CMOS микроконтролер,

Flash 2K, RAM 128B, 20MHz, 28-DIP.

444 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F877A-I/P
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PIC16F877A-I/P

8-битен CMOS микроконтролер,
Flash 8K, RAM 368B, 20MHz, 40-DIP.

333 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F628-04P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,

Flash 2K, RAM 224B, 4MHz, 18-DIP.

292 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F876-20I/SP
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PIC16F876-20I/SP ROHS

8-битен CMOS микроконтролер,
Flash 8K, RAM 368B, 20MHz, 28-SMD.

533 ден
Повеќе
На лагер
w
AT89C52-16JC
Брзо инфо
(0)

8-битен 8051 (MCS-51) микроконтролер,
Flash 4K, RAM 256B, 16MHz, 44-PLCC.

396 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16C54A-04/SO
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер, 

EPROM 512B, RAM 25B, 4MHz, 18-SMD.

219 ден
Повеќе
На лагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.