Микроконтролери

Производи на страна:
Страна 1 од 8
PIC16F877-20/P
Брзо инфо
(0)
Код: PIC16F877-20I/P

8-битен CMOS микроконтролер,
Flash 8K, RAM 368B, 20MHz, 40-DIP.

395 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16C65B-04/P
Брзо инфо
(0)

8-битен EPROM CMOS микроконтролер,

EPROM 4K, RAM 192B, 4MHz, 40-DIP.

629 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16C84-04I/SO
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,

EEPROM 1K, RAM 36B, 4MHz, 18-SMD.

263 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16C57C-04/P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,

EPROM 2K, RAM 72B, 4MHz, 28-DIP.

269 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16C61-04/P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,

EPROM 1K, RAM 36B, 4MHz, 18-DIP.

268 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16C61-20/P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,
EPROM 1K, RAM 36B, 20MHz, 18-DIP.

282 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC18F452-I/P
Брзо инфо
(0)
Код: PIC18F452-I/P

8-битен CMOS микроконтролер,
Flash 16K, RAM 1536B, 40MHz, 40-DIP.

390 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PIC18F448-I/P
Брзо инфо
(0)
Код: MIKROE-102

8-битен CMOS микроконтролер,
Flash 8K, RAM 768B, 40MHz, 40-DIP.

802 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC18F24J10-I/SP
Брзо инфо
(0)
Код: PIC18F24J10-I/SP ROHS

8-битен CMOS микроконтролер,
Flash 8K, RAM 1024B, 40MHz, 28-DIP.

412 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC18F4580-I/PT
Брзо инфо
(0)
Код: PIC18F4580-I/PT

8-битен CMOS микроконтролер,
Flash 16K, RAM 1536B, 40MHz, 44-SMD.

698 ден
Повеќе
На лагер
w
ATMEGA16
Брзо инфо
(0)
Код: MIKROE-58

8-битен AVR микроконтролер,

Flash 8K, RAM 1K, 16MHz, 40-DIP.

857 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F84A-04/P
Брзо инфо
(0)
Код: PIC16F84A-04/P ROHS

8-битен CMOS микроконтролер,

Flash 1K, RAM 68B, 4MHz, 18-DIP.

205 ден
Повеќе
На лагер
w
ATMEGA8-16PU
Брзо инфо
(0)
Код: ATMEGA8-16PU

8-битен AVR микроконтролер,
Flash 4K, RAM 1K, 16MHz, 28-DIP.

255 ден
Повеќе
На лагер
w
ATMEGA32
Брзо инфо
(0)
Код: MIKROE-1393

8-битен AVR микроконтролер,

Flash 16K, RAM 2K, 16MHz, 40-DIP.

953 ден
Повеќе
На лагер
w
PIC16F917-I/P
Брзо инфо
(0)

8-битен CMOS микроконтролер,
Flash 8K, RAM 352B, 20MHz, 40-DIP.

735 ден
Повеќе
На лагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.