Драјвер NPN

CA3081-HAR
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Драјвер 7xNPN,

20V, 0.1A, DIP-16.

153 ден
(вклучено ДДВ): 7,29 ден
На лагер
w

Драјвер, низа од 7 NPN транзистори.

Карактеристики:

  • Број на транзистори: 7
  • Конфигурација: заеднички емитер
  • Излезна струја: 0.1A
  • Напојување: 20V
  • Куќиште: DIP-16
Излезна струја 100 mA
Куќиште
DIP
Број на пинови
16
Работна температура -55 - +125 °C
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.