Мотор контролер

BA6303-RHM
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Мотор контролер,

15V, 10mA, DIP-16.

99 ден
(вклучено ДДВ): 4,71 ден
На лагер
w

Контролер за брзина на Серво-мотори.

 

Карактеристики:

  • Напојување: 15V
  • Влезна струја: 10mA
  • Куќиште: DIP-16
Работна температура -20 - +60 °C
Број на пинови
16
Куќиште
DIP
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.