Операциски засилувач

AD8041AN
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ANALOG DEVICES

Операциски засилувач x1,

3-12V, 170MHz, 170V/µs, DIP8.

Rail-to-Rail

485 ден
(вклучено ДДВ): 23,1 ден
Беспл. Испор.
w

Операциски засилувач (op-amp) е електронски напонски засилувач со диференцијален влез и големо засилување, и најчесто со единечен излез. Во оваа конфигурација, операцискиот засилувач генерира излезен потенцијал (во зависност од заземјувањето на колото), кој е обично стотици илјади пати поголем од потенцијалната разлика помеѓу неговите влезни терминали.

Структура
Single (x1)
Работен напон 3-12 V
Време на пораст 170 V/µs
Фреквенција 170 MHz
Куќиште
DIP
Број на пинови 8
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.