Оптоизолатор

TLP634
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

N-тип оптотранзистор,

x1, 4KV, CTR 600%, DIP6.

257 ден
(вклучено ДДВ): 12,24 ден
На лагер
w

Оптоизолатор, исто така познат како и optocoupler, photocoupler или оптички изолатор, е електронска компонента која служи за пренос на електрични сигнали помеѓу две изолирани кола со помош на светлина. Оптоизолаторите обично се користат за пренос на дигитални (on/off) сигнали, но со некои техники се овозможува употреба и со аналогни (пропорционални) сигнали. 

Структура
Single (x1)
Напон на изолација 4 KV
Напон Колектор - Емитер (Vceo) 55 V
Макс. Струја во директна насока (If) 60 mA
CTR 600 %
Куќиште
DIP
Број на пинови 6
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.