Регулатор на напон

BA3906-RHM
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Напојување за автомобилски радиа,

5.6V, 8.3V, SIP-M12.

399 ден
(вклучено ДДВ): 19 ден
На лагер
w

Напојување за автомобилски аудио системи.
 

Карактеристики:

  • Апликација: автомобилски аудио системи
  • Излезен напон: 5.6V, напојување на микроконтролер
  • Повеќе излезни напони: 3х 8.3V 
  • Внатрешна заштита од излезно преоптоварување 
  • Внатрешна заштита од термално преоптоварување
Тип
Позитивен
Фиксен
Куќиште
SIP
Број на пинови 12
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.