Звучник за во автомобил FX 13

VS-FX-13
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VISATON
Код од Произв.: 4570

Звучник за монтирање во автомобил, со широк фреквентен опсег и висок квалитет.

1.428 ден
(вклучено ДДВ): 217,83 ден
на лагер
w

13cm (5") двосистемски коаксијален звучник со стандардна обвивка. Интегриран кондензатор за високотонец. Едноставна инсталација во возило со отвор за монтажа од 13cm. 

Особена примена кај:

  • Возила
  • Мобилни живеалишта

Карактеристики:

  • Водоотпорна мембрана
  • Метална обвивка
Номинална RMS моќност 30 W
Максимална RMS моќност 50 W
Номинална импеданса 4 Ω
Фреквентен опсег 60-20000 Hz
Ниво на притисок (1W/1m) 85 dB
Максимално движење на мембраната 4 mm
Резонантна фреквенција fs 100 Hz
Магнетна индукција 1,0 T
Mагнетен флукс 250 µWb
Висина на преден оквир 4 mm
Дијаметар на намотката 20 mm
Висина на намотката 6 mm
Димензија на отворот за монтажа 115 mm
Тежина 0,51 kg
Отпорност на топлина -25 - 70 °C

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.