Звучник-вуфер за монтирање TIW 200 XS

VS-TIW-200XS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VISATON
Код од Произв.: 1340

Звучник-вуфер за монтирање во кутија со одлични перформанси.

9.529 ден
(вклучено ДДВ): 1.453,58 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

20cm (8") високо квалитетен вуфер, особено за употреба како мал сабвуфер. Широката мембрана, намотката и магнетот му даваат на звучникот можност за долгa патека на движење на мембраната. Благодарение на многукратното придвижување на намотката загубите и шумот се минимизирани. Носачот и долгата намотка овозможуваат звучникот да ги издржи значителните оптоварувања. Мембраната е направена од слоеви на плексиглас и полиестер, што ја прави ниско резонантна. Дизајниран е да дава одличен звук и добар ниско фреквентен бас.

Номинална RMS моќност 120 W
Максимална RMS моќност 180 W
Номинална импеданса 8 Ω
Фреквентен опсег -7500 Hz
Ниво на притисок (1W/1m) 84 dB
Максимално движење на мембраната 25 mm
Резонантна фреквенција fs 29 Hz
Магнетна индукција 1,1 T
Mагнетен флукс 1.050 µWb
Висина на преден оквир 8 mm
Дијаметар на намотката 38 mm
Висина на намотката 30 mm
Димензија на отворот за монтажа 190 mm
Тежина 3,5 kg
D.C. отпорност Rdc 6,0 Ω
Механички Q фактор Qms 6,42
Електричен Q фактор Qes 0,46
Вкупен Q фактор Qts 0,43
Ефективна подвижна површина Sd 206 cm²
Динамичка тежина Mms 35 g
Фактор на потиснување Bxl 9,6 T/ m
Индуктивност 1,6 mH

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.