Мултиметри

Производи на страна:
Страна 2 од 8
FLUKE 3000FC/1AC
Брзо инфо
(0)
TrueRMS мултиметар со стандардни мерни подрачја и можност за безжично поврзување на дополнителни мерни модули за мерење на напон, струја и температура, од серијата FlukeConn...
32.570 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 3000FC/TPA
Брзо инфо
(0)
TrueRMS мултиметар со стандардни мерни подрачја и можност за безжично поврзување на дополнителни мерни модули за мерење на напон, струја и температура, од серијата FlukeConn...
25.300 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 3000FC/EDA
Брзо инфо
(0)
TrueRMS мултиметар со стандардни мерни подрачја и можност за безжично поврзување на дополнителни мерни модули за мерење на напон, струја и температура, од серијата FlukeConn...
29.371 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P3440
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 3440

Мултиметар со TrueRMS отчитувања, со графички дисплеј и Bluetooth поврзување.

13.809 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P3201
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 3201

Аналоген мултиметар за изведување на стандардни мерења на напон, струја и отпорност.

5.460 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P3385
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 3385

Аналоген мултиметар за изведување на стандардни мерења на напон, струја и отпорност.

2.675 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P3204
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 3204

Аналоген галванометар за мерење на мали DC струи.

5.275 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SEW ST360TRn
Брзо инфо
(0)

Аналоген мултиметар за општа намена, наменет за мерења во апликации каде е потребна визуелна индикација на промените на мерената големина.

1.330 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SEW ST505N
Брзо инфо
(0)

Аналоген мултиметар за изведување на стандардни мерења на напон, струја и отпорност.

6.906 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P2015
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 2015

Дигитален мултиметар со напредни мерни функции и автоматско менување на мерното подрачје.

3.961 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
UNI-T UT151C
Брзо инфо
(0)

Дигитален мултиметар за општа намена со мануелен избор на мерното подрачје.

2.150 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P2005
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 2005

Дигитален мултиметар со стандардни мерни функции и мануелно менување на мерното подрачје, со посебно подрачје за индуктивност.

3.221 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P2025
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 2025

Дигитален мултиметар со USB поврзување со РС, со стандардни мерни подрачја.

4.618 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FLUKE 113
Брзо инфо
(0)

TrueRMS мултиметар за изведување на основни мерења. Има функција LoZ со која се спречува грешно отчитување во случаите кога се работи за индуциран напон.

9.814 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 116
Брзо инфо
(0)
Компактен TrueRMS мултиметар прилагоден за мерења во системите за климатизација, вентилација и греење. Покрај основните, има и подрачја за температура, микроампери и подрачј...
18.393 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
termovizija_resenija_mk
merni sondi_MK
Merni unit
kuferi torbici_MK
instek mk
additel mk
ESD podloga za na masa_MK
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.