Струјни клешти

Производи на страна:
Страна 2 од 3
METREL MD-9235
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MD 9235
Струјна клешта со можност за мерења на трифазни несиметрични товари и потрошувачка (kWHr). Освен стандардните TrueRMS мерења на струја до 600А, MD9235 мери и моќност кај мон...
12.576 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P4350
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 4350

TrueRMS AC/DC Струјна клешта за мали струи.

6.182 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P1665
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 1665

TrueRMS струјна клешта за мерење на AC/DC струи до 1000А, со вградена LED светилка и безконтактен детектор на напон.

9.109 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
EXTECH EX830
Брзо инфо
(0)

TrueRMS AC/DC Струјна клешта до 1000А со вграден бесконтактен (IR) термометар.

14.540 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
EXTECH EX623
Брзо инфо
(0)
TrueRMS AC/DC Струјна клешта до 400А со вграден безконтактен (IR) термометар и двоен темперартурен влез за контактно мерење на температура со К тип температурна сонда....
16.357 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MASTECH MS2108T
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P-MAS-MS2108T-B0002

True-RMS струјна клешта за мерење на AC/DC струи до 600А со вградена светилка за оветлување на местото на мерење.

2.722 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
FINEST 115
Брзо инфо
(0)

True-RMS струјна клешта за мерење на AC/DC струи до 1000А.

7.561 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FLUKE 374 FC
Брзо инфо
(0)
TrueRMS струјна клешта за мерење на AC/DC струи до 600А. Содржи мерни функции и подрачја за стандардни мерења во индустриските апликации. Можност за безжично поврзување со с...
27.626 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FLUKE 325
Брзо инфо
(0)

TrueRMS AC/DC Струјна клешта do 400A.

17.739 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P1670
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 1670

TrueRMS струјна клешта за мерење на AC/DC струи до 1000А, со Bluetooth 4.0 поврзување и широк избор на функции, наменета за индустриска употреба.

11.179 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P1650
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 1650

TrueRMS AC/DC Струјна клешта дo 400A со бесконтактен детектор на напон.

6.876 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
METREL MD-9250
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MD 9250
Струјна клешта со највисока висока напонска заштитна категорија  - CAT IV 1000. Има голем отвор за кабел (55 mm), заедно со функција за бесконтактна детекција на присус...
20.366 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FLUKE 376 FC
Брзо инфо
(0)
TrueRMS струјна клешта за мерење на AC/DC струи до 1000А. Во комплетот содржи и специјална флексибилна клешта iFlex која се приклучува на клештата и го проширува на мерното ...
37.586 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FLUKE 365
Брзо инфо
(1)
TrueRMS струјна клешта за мерење на AC/DC струи до 200А. Содржи мерни функции и подрачја за стандардни мерења во индустриските апликации. Одвоивата клешта придонесува за неј...
19.702 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MD-9272
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MD 9272
Струјна клешта со стандардни мерни функции и можност за мерење на струја на истекување. Покрај мерењата на AC струјата, може да детектира загуби во системот и да предложи мо...
26.506 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
termovizija_resenija_mk
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.