Процесни инструменти

Производи на страна:
Страна 3 од 3
ADT 221A
Брзо инфо
(0)

Повеќенаменски процесен калибратор за мерење, генерирање и симулација на електрични процесни сигнали и температурни сонди.

233.263 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 222A
Брзо инфо
(0)
Повеќенаменски процесен калибратор за мерење, генерирање и симулација на електрични процесни сигнали и температурни сонди. Мерење на притисок со употреба на дополнителен мер...
361.214 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 223A
Брзо инфо
(0)
Повеќенаменски процесен калибратор со HART комуникатор за мерење, генерирање и симулација на електрични процесни сигнали и температурни сонди. Мерење на притисок со употреба...
491.451 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 681-GP10K
Брзо инфо
(0)

Прецизен мерач на релативен притисок до 700bar и точност 0,02%FS за мерење во течности или гасови.

97.937 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 680-GP3K
Брзо инфо
(0)

Прецизен мерач на релативен притисок до 200bar и точност 0,05%FS за мерење во течности или гасови.

41.439 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 750SW
Брзо инфо
(0)
Програмски пакет за Калибратори, Fluke 750
294.040 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 725
Брзо инфо
(0)
Повеќенаменски Процесен Калибратор, 24 mA, TL75, AC72, Fluke
275.345 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 726
Брзо инфо
(0)
Повеќенаменски Процесен Калибратор, 24 mA, TL75, AC72, Fluke
322.538 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 753
Брзо инфо
(0)
Процесен Калибратор со Документирање, 110 mA, TP220, AC280, Fluke
465.279 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH PRC30
Брзо инфо
(0)
Повеќенаменски Процесен Калибратор, 50 mA, Extech
40.000 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 754
Брзо инфо
(0)
Процесен Калибратор со Документирање, 110 mA, HART, TP220, AC280, Fluke
547.245 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 209
Брзо инфо
(0)

Процесен калибратор на струјна јамка за проверка на струјните јамки во опсег 0-24mA и мерење на напонски сигнали 30V-DC.

58.471 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 210
Брзо инфо
(0)

Процесен калибратор на струјна јамка за проверка на струјните јамки во опсег 0-24mA и мерење на напонски сигнали 30V-DC.

77.166 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 724
Брзо инфо
(0)
Процесен Температурен Калибратор, RTD / TC, Fluke
197.162 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH PRC20
Брзо инфо
(0)
Прецизен Температурен Калибратор, J/K/T/E/C/R/S/N, Extech
37.037 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
termovizija_resenija_mk
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
additel mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.