Процесни инструменти

Производи на страна:
Страна 1 од 3
FLUKE 729 150G
Брзо инфо
(0)

Калибратор за притисок со напредни, автоматизирани функции за брзо, едноставно и КОМПЛЕТНО изведување на проверката и нагодувањето на притисочните давачи.

666.357 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 729 300G
Брзо инфо
(0)

Калибратор за притисок со напредни, автоматизирани функции за брзо, едноставно и КОМПЛЕТНО изведување на проверката и нагодувањето на притисочните давачи.

666.357 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 760MA
Брзо инфо
(0)

Автоматизиран калибратор на притисок со вградена електрична пумпа со капацитет до 20bar и систем за автоматско управување и одржување на притисокот.

732.329 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 729 30G FC
Брзо инфо
(0)

Калибратор за притисок со напредни, автоматизирани функции за брзо, едноставно и КОМПЛЕТНО изведување на проверката и нагодувањето на притисочните давачи.

666.357 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 717 300G
Брзо инфо
(0)

Притисочен калибратор за мерење на притисок и нагодување на притисочните давачи во индустријата.

122.717 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 717 1G
Брзо инфо
(0)

Притисочен калибратор за мерење на притисок и нагодување на притисочните давачи во индустријата.

122.717 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH PRC20
Брзо инфо
(0)
Прецизен калибратор за термопар температурни сонди тип (Ј, К, Т, Е, C, R, S и N), за мерење и симулирање на сигнал со приказ на дисплејот во форма на Целзиусови / Фаренхајто...
37.037 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 672-GP10K
Брзо инфо
(0)

Калибратор на притисок со работен опсег до 700bar со точност 0,02%FS и мерење на напонски и струјни процесни сигнали.

224.227 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 719Pro150G
Брзо инфо
(0)

Супериорен калибратор на притисок за индустриска употреба со вградена пумпа за генерирање на притисок до 10bar.

274.099 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 719Pro300G
Брзо инфо
(0)

Супериорен калибратор на притисок за индустриска употреба со вградена пумпа за генерирање на притисок до 20bar.

274.099 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 719Pro30G
Брзо инфо
(0)

Супериорен калибратор на притисок за индустриска употреба со вградена пумпа за генерирање на притисок до 2bar.

274.099 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 721-1603
Брзо инфо
(0)

Прецизен калибратор на притисок со два вградени мерни модули со подрачја -0,97bar до 1,1bar и -0.83bar до 20bar.

174.480 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 721-3601
Брзо инфо
(0)

Прецизен калибратор на притисок со два вградени мерни модули со подрачја -0,97bar до 2,48bar и -0.83bar до 6,9bar.

174.480 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 721-1601
Брзо инфо
(0)

Прецизен калибратор на притисок со два вградени мерни модули со подрачја -0,97bar до 1,1bar и -0.83bar до 6.9bar.

174.480 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 700PTPK
Брзо инфо
(0)

Комплет составен од пневматска пумпа и додатоци за поврзување наменет за генерирање на притисок до 40bar.

47.182 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
termovizija_resenija_mk
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
additel mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.