Лабораториска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 7 од 8
SIG.SHS 806
Брзо инфо
(0)

Преносен осцилоскоп и мултиметар, 2 x 60MHz, брзина на семплирање 1GS/s со стандардни мултиметарски функции.

35.727 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE 123B/S
Брзо инфо
(0)

Комбиниран осцилоскоп 3-во-1: преносен двоканален осцископ до 20MHz, стандарден мултиметар и снимач (логер) на вредностите на брановата функција

164.177 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 124B/S
Брзо инфо
(0)

Комбиниран осцилоскоп 3-во-1: преносен двоканален осцископ до 40MHz, стандарден мултиметар и снимач (логер) на вредностите на брановата функција

190.100 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-3015
Брзо инфо
(0)
Код: GFG-3015

Аналоген функциски генератор со можност за програмирање преку RS232 интерфејс.

54.670 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK PSS-2005
Брзо инфо
(0)
Код: PSS-2005

Програмабилен извор на напојување во линеарна изведба за напони до 20V и струи до 5A.

41.366 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MI-3309BT
Брзо инфо
(0)
Код: MI 3309BT

PAT тестер со батериско или напојување од мрежа, наменет за испитување на безбедност на преносните електрични уреди.

46.783 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
SIG.SDG 1025
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 25MHz....
26.681 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK AFG-2125
Брзо инфо
(0)
Код: AFG-2125

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна и произволно дизајнирана функција.

28.935 ден
Повеќе
На лагер
w
INSTEK AFG-2225
Брзо инфо
(0)
Код: AFG-2225

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна, шум и произволно дизајнирана функција.

31.043 ден
Повеќе
На лагер
w
INSTEK AFG-2005
Брзо инфо
(0)
Код: AFG-2005

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна и произволно дизајнирана функција.

16.721 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDG 1010
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 10MHz....
22.791 ден
Повеќе
На лагер
w
SIG.SDG 1050
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 50MHz....
34.969 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-1104B
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-1104B
Четириканален мемориски осцилоскоп со пропусен опсег од 100MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн дисплеј и панел со к...
58.960 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-2104E
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-2104E

Четириканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 100MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на запис од 10M.

99.017 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-2204E
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-2204E

Четириканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 200MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на запис од 10M.

101.634 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.