Лабораториска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 2 од 8
INSTEK GDS-2202E
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-2202E

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 200MHz, брзина на семплирање од 1GS/s и должина на запис од 10M.

84.186 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDS 1152CML+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 150MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на мемориски запис од 2M точки.

32.570 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-1102B
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-1102B
Двоканален мемориски осцилоскоп со пропусен опсег од 100MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн дисплеј и панел со конт...
37.731 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-1072B
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-1072B
Двоканален мемориски осцилоскоп со пропусен опсег од 70MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн дисплеј и панел со контр...
33.078 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-TDS2022C
Брзо инфо
(0)

Дигитален мемориски осцилоскоп со 2х200MHz канали и напредни функции.

103.306 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-TDS1002B
Брзо инфо
(0)

Дигитален мемориски осцилоскоп со два канали до 60MHz.

75.172 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-TDS3052C
Брзо инфо
(0)

Дигитален осцилоскоп со два канали и опсег до 500MHz.

601.445 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-3354
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-3354
Четириканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 350MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и пан...
218.608 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-3352
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-3352
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 350MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел ...
198.325 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-3254
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-3254
Четириканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 250MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и пан...
185.384 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-DPO2014
Брзо инфо
(0)

Дигитален мемориски осцилоскоп со 4х100MHz канали и напредни функции.

207.194 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-DPO2012
Брзо инфо
(0)

Дигитален мемориски осцилоскоп со 2х100MHz канали и напредни функции.

170.845 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-3252
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-3252
Четириканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 250MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и пан...
157.250 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-TDS2014C
Брзо инфо
(0)

Дигитален мемориски осцилоскоп со 4х100MHz канали и напредни функции.

135.967 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-TDS1012B
Брзо инфо
(0)

Дигитален мемориски осцилоскоп со два канали до 100MHz.

90.293 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.