Лабораториска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 3 од 8
INSTEK GDS-3252
Брзо инфо
(0)
Код: GDS-3252
Четириканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 250MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и пан...
157.250 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-TDS3032C
Брзо инфо
(0)

Дигитален осцилоскоп со два канали и опсег до 300MHz.

416.933 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-TDS3014C
Брзо инфо
(0)

Дигитален осцилоскоп со четири канали и опсег до 100MHz.

344.742 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-MSO2012
Брзо инфо
(0)

Дигитален мемориски осцилоскоп со 2 канали по 100MHz и 16 дигитални влезови.

241.363 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P2705
Брзо инфо
(0)

Тестер на мали отпорности (милиомметар).

8.703 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TEK-DPO4102B-L
Брзо инфо
(0)

Дигитален осцископ, 2x1GHz, 5GS/s, 5М точки, со напредни тригери и функции.

575.055 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK LCR-08
Брзо инфо
(0)
Код: LCR-08

Додаток за LCR метрите од Instek во облик на штипка.

14.467 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK LCR-06A
Брзо инфо
(0)
Код: LCR-06B

Додаток за LCR метрите на Instek со штипки.

8.070 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK LCR-07
Брзо инфо
(0)
Код: LCR-07

Додаток за LCR метрите на Instek со алигатор штипки.

5.743 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
GW INSTEK PEL300
Брзо инфо
(0)
Код: PEL-300

Уред за оптоварување (електронски товар) за работни напони до 60V односно струи до 60A.

90.366 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MA-2705
Брзо инфо
(0)
Код: MA 2705

Индуктивна декада за подрачје до 1H со чекор 1mH.

20.065 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P3270
Брзо инфо
(0)

Индуктивна декада со вртливи преклопници, 10H.

14.730 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
FLUKE 190-102
Брзо инфо
(0)

Комбиниран инструмент: преносен осцилоскоп 2x100MHz, мултиметар и снимач на брановата функција.

295.535 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 190-202
Брзо инфо
(0)

Комбиниран инструмент: преносен осцилоскоп 2x200MHz, мултиметар и снимач на брановата функција.

333.588 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 190-502
Брзо инфо
(1)

Комбиниран инструмент: преносен осцилоскоп 2x500MHz, мултиметар и снимач на брановата функција.

410.941 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.