Лабораториска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 4 од 8
FLUKE 190-062
Брзо инфо
(0)

Комбиниран инструмент: преносен осцилоскоп 2x60MHz, мултиметар и снимач на брановата функција.

240.283 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 190-104
Брзо инфо
(0)

Комбиниран инструмент: преносен осцилоскоп 4x100MHz, мултиметар и снимач на брановата функција.

332.757 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 190-204
Брзо инфо
(0)

Комбиниран инструмент: преносен осцилоскоп 4x200MHz, мултиметар и снимач на брановата функција.

380.282 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P3275
Брзо инфо
(0)

Капацитивна декада со вртливи преклопници, 10uF.

13.181 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
METREL MA-2405
Брзо инфо
(0)
Код: MA 2405

Капацитивна декада за вредности 100pF-100nF со чекор 100pF.

20.065 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK LCR-6200
Брзо инфо
(0)
Код: LCR-6200

Презицен лабораториски LCR метар со променлива тест фреквенција до 200kHz.

168.155 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P2860
Брзо инфо
(0)

Лабораториски бројач на фреквенција до 2.7GH, со батериско напојување.

23.643 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
PKT-P4000
Брзо инфо
(0)

Лабораториски мултиметар со стандардни функции со USB поврзување.

25.192 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
PKT-P4090
Брзо инфо
(0)

Мултиметар со TrueRMS мерења за употреба во лабораторија или за сервисни потреби на терен при батериско напојување.

18.996 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
INSTEK GDM-8255A
Брзо инфо
(0)
Код: GDM-8255A

Лабораториски мултиметар со 5,5 цифри. Наменет е за лабораториска или теренска употреба.

50.090 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 8846A
Брзо инфо
(0)

Лабораториски мултиметар со 6.5 цифри

99.962 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 8845A
Брзо инфо
(0)

Професионален лабораториски мултиметар со 6,5 цифри.

75.971 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 8846A/SU
Брзо инфо
(0)

Лабораториски мултиметар со 6.5 цифри.

113.775 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDM-8351
Брзо инфо
(0)
Код: GDM-8351

Лабораториски мултиметар со 5,5 цифрен дисплеј. Наменет е за лабораториска или теренска употреба.

38.894 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P6225A
Брзо инфо
(0)

Лабораториско напојување со линеарен режим на работа.

7.908 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.