Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп

INSTEK GDS1102AU
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: GDS-1102A-U

Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 100MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел со контроли. Наменет е за употреба во едукативни цели, основни мерења во индустријата, како и сервисни и потреби за одржување на опрема.

28.280 ден
(вклучено ДДВ): 4.313,9 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK GDS-1102A-U - двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 100 MHz. Поседува голем дисплеј во боја каде се испишуваат сите информации за сигналот кој се мери, како: периода, фреквенција, ефективна и врвна вредност на напонот итн. Серијата GDS1000A-U ја одликува високоефикасната MemoryPrime технологија за максимално искористување на расположивиот мемориски простор од 2М точки. Новата технологија користи дополнителен супер брз процесор кој работи паралелно со постоечкиот, за максимално намалување на времето потребно за процесирање и реконструкција на сигналот.

 

Карактеристики:

  • Брз одѕив: 10nS
  • Снимање/Репродукција на 15 сетинзи и бранови форми
  • Data Logger функција
  • 27 Автоматски мерења
  • Временска база: (1~10)nS/по поделок
  • Математички операции: собирање, одземање, FFT...
  • 6 Цифрен-дигитален бројач на фреквенција

 

Комплетот содржи: осцилоскоп, 2 пара мерни сонди, кабел за напојување и упатство за користење.

Фреквентен опсег 100 MHz
Број на аналогни канали 2
Брзина на семплирање 1 GS/s
Комуникација
USB
Големина на дисплеј 5,7 ''
Надворешна меморија
USB
LabView драјвер
Да
Должина на канал (М/канал) 2
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.