Двоканален Дигитален Мемориски Осцилоскоп

INSTEK GDS-2072E
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: GDS-2072E

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 7MHz, брзина на семплирање од 1GS/s и должина на запис од 10M.

43.329 ден
(вклучено ДДВ): 6.609,51 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GDS-2072E e дигитален осцилоскоп со 2 канали до 70MHz и  брзина на семплирање од 1GS/s. Има 8-инчен TFT дисплеј со резолуција 800х480 и мининален приказ од 1mV/div по вертикала, со што се овозможува да се направат прегледни анализи на комплексни сигнали со ниски вредости.

Во однос на длабочината на меморијата GDS-2072E има супериорни 10M  точки за напредна анализа на брановите функции. За потребите на различните апликации се дава можност за избор на должината на запис: 1K, 10K, 100k, 1M или 10M. Малата должина на запис во корелација со високата брзина на семплирање им овозможува на корисниците да набљудуваат брзо менувачки бранови форми, додека големата должина на запис се користи при постојано променливи бранови форми.

Друга карактеристика е пребарување по брановата функција  со која  корисниците можат брзо да стигнат до оние делови на функцијата, кои претходно се дефинирани со поставки (trigger).

Осцилоскопот има и сегментирана меморија која може да се подели на најмногу  29.000 делови. На тој начин се овозможува заобиколување на сите неважни делови од брановата форма односно брз приказ на делови од  брановата функција кои се од интерес за корисникот.

 

Карактеристики:

 • 2 канали, пропусен опсег 70MHz
 • Брзина на семплирање од 1GS/s
 • Должина на запис од 10M, посебна VPO технологија за приказ на брановата функција
 • Брзина на освежување на брановата функција од 120.000 WFM/s
 • 8" WVGA TFT LCD дисплеј
 • FFT со максимална 1M точки за обезбедување на поголема резолуција на  фреквенција при мерењето
 • Високофреквентни и нискофреквентни дигитални филтри
 • Сегментирана меморија со 29 000 делови. Пребарување по брановата функција
 • I2C/SPI/UART/CAN/LIN Serial Bus тригери и декодери
 • Функција за снимање на промени во сигналот до 100 часа
 • Функција за далечинска меморија преку интернет

Комплетот содржи:

 • GDS-2072E осцилоскоп
 • GTP-070A-4 пасивна сонда (10:1 и 1:1) за секој канал
 • Кабел за напојување
 • Упатство за употреба
 • Кратко упатство за користење
Фреквентен опсег 70 MHz
Број на аналогни канали 2
Брзина на семплирање 1 GS/s
Комуникација
USB
LAN
GPIB (опција)
Големина на дисплеј 8 ''
Надворешна меморија
USB
Видео излез
Не
LabView драјвер
Да
Должина на канал (М/канал) 10
Подршка за тригери
I2C
CAN
SPI
UART
RS232/422/485
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.