Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп

INSTEK GDS-1072B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: GDS-1072B

Двоканален мемориски осцилоскоп со пропусен опсег од 70MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн дисплеј и панел со контроли. Наменет е за употреба во едукативни цели, основни мерења во индустријата, како и сервисни и потреби за одржување на опрема

33.078 ден
(вклучено ДДВ): 5.045,8 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK GDS1072B - двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 70 MHz. Поседува голем дисплеј во боја каде се испишуваат сите информации за сигналот кој се мери, како: периода, фреквенција, ефективна и врвна вредност на напонот итн. Алгоритамот за процесирање на сигналот со 50.000 освежувања на брановата форма во секунда овозможува детален преглед на брановата форма како и стабилни осцилограми при следење сигнали со брзи промени. Новата технологија користи дополнителен супербрз процесор кој работи паралелно со постоечкиот, за максимално намалување на времето потребно за процесирање и реконструкција на сигналот. Вклучен OpenWave софтвер за приказ на сигналите и преглед на снимените бранови форми на компјутер.

 

Карактеристики:

  • Брз одѕив: 5nS
  • Снимање/Репродукција на 20 сетинзи и бранови форми
  • Data Logger функција
  • Zoom/Play/Pause функции
  • Можност за приказ до 36 мерни параметри на сигналот
  • Математички операции: собирање, одземање, FFT...
  • Дигитален волтметар

 

Комплетот содржи: осцилоскоп, 2 пара мерни сонди, кабел за напојување и упатство за користење.

Фреквентен опсег 70 MHz
Број на аналогни канали 2
Брзина на семплирање 1 GS/s
Комуникација
USB
Големина на дисплеј 7 ''
Надворешна меморија
USB
LabView драјвер
Да
Должина на канал (М/канал) 10
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.