DC напојување со регулација

HYELEC HY152A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Едноканално DC напојување со променлив излезен напон .

2.957 ден
(вклучено ДДВ): 451,07 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Стабилизано напојување со нагодувачки излезен напон и аналогна индикација на напонот.
Напојување со еднонасочна струја, одлична за лаборатории, научни проекти, домашни радио-предаватели или каква било друга употреба кога е потребен стабилизиран напон од 15 волти.

Променлив напон од 1,5-15V и струја  до 2А. Аналогниот индикатор го прикажува моменталниот напон на излез.

 

Спецификации:

  • Излезен напон: (1.5- 15)V
  • Излезна струја: до
  • Влезен напон: (90-253)VАС
  • Заштита од обратен поларитет, заштита од краток спој.
  • Вид на излез: еден канал
  • Димензии: (120x162x72)mm 
Режим на работа
Линеарен
Број на канали 1
Канал 1
1.5-15V DC, 0-2A
Вградени заштити
Заштита од куса врска
Заштита од погрешен поларитет

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.