Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп

SIG.SDS 1152CML+
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
SIGLENT

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 150MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на мемориски запис од 2M точки.

32.570 ден
(вклучено ДДВ): 4.968,31 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Siglent SDS 1152CML - Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 150MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на мемориски запис од 2M точки. Големата меморија обезбедува снимање со висока резолуција и поголема должина  на снимената бранова форма. На прегледниот 7 инчен TFT-LCD дисплеј со резолуција 800 x 480 пиксели се овозмужува анализирање на најситните детали во брановата форма. Серијата SDS1000+ поддржува мерење на 32 параметри со можност за извршување на напредни математички операции. Вграден USB и LAN приклучок за комуникација со PC.

 

Карактеристики:

  • 2 канали, пропусен опсег 150MHz
  • Максимална брзина на семплирање: 1GS/s
  • 2M точки должина на мемориски запис
  • 7" TFT-LCD дисплеј со резолуција 800 x 480 пиксели
  • 6 цифрен фреквенцметар
  • Функција за дигитален филтер и снимач на брановата форма
  • Screen saver функција
  • Матеметички операции: собирање, одземање, множење, делење, FFT

Комплетот содржи: осцилоскоп, 2 x мерни сонди, кабел за напојување, калибрациски сертификат, упатство за употреба.

 

 

Фреквентен опсег 150 MHz
Број на аналогни канали 2
Брзина на семплирање 1 GS/s
Комуникација
RS232
USB
LAN
Големина на дисплеј 7 ''
Надворешна меморија
USB
LabView драјвер
Не
Должина на канал (М/канал) 2
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.