PC Oсцилоскоп

PKT-P1280
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PEAKTECH
Код од Произв.: P 1280

PC Осцилоскоп со USB и LAN поврзување, двоканален до 60MHz.

24.571 ден
(вклучено ДДВ): 3.748,12 ден
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w

Peaktech 1280 е 2-канален PC осцилоскоп со напредни карактеристики. Се користи за мобилни апликации во комбинација со лаптоп,  но и при перманентен мониторинг во контролни кабинети, индустриски и други апликации каде што е потребен мал, лесен и моќен осцилоскоп. Влезните сигнали може директно да се пренесат на компјутер преку USB или LAN поврзување.

 

Карактеристики:

  • Двоканален 60MHz, брзина на семплирање од  250MS/s на секој канал
  • Должина на запис: 10M поени
  • Моќен компјутерски софтвер за снимање и визуализација на мерните сигнали
  • 20 автоматски режими на мерење
  • Математички функции (+, -, *, /) и FFT
  • LAN порта за далечински пристап преку мрежа
  • USB конекција за пренос на податоци во реално време
  • Напојување: 5V DC, 1A, <4W

Се состои од: РС осцилоскоп, 2x сонди (1: 1, 10: 1), USB кабел, 2 парч.,  BNC-кабли, AC-DC адаптер, упатство за употреба, CD со софтвер Windows XP / VISTA / 7/8

Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.