Лабораториска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 1 од 8
INSTEK GFG-8219A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GFG-8219A

Aналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

27.320 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK SFG-1013
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: INSTEK SFG-1013

DDS функциски генератор со приказ на напон.

15.137 ден
Повеќе
на лагер
w
INSTEK SGF-1003
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SFG-1003

DDS функциски генератор до 3MHz.

13.568 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
UNI-T UT603
Брзо инфо
(0)

Тестер на капацитивност, индуктивност и отпорност (LCR).

2.750 ден
Повеќе
на лагер
w
PKT-P1280
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 1280

PC Осцилоскоп со USB и LAN поврзување, двоканален до 60MHz.

24.571 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-8255A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GFG-8255A

Аналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

37.195 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-8216A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GFG-8216A

Аналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

21.505 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-3152
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-3152
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 150MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел ...
133.952 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS1102AU
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1102A-U
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 100MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел ...
22.788 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-1052U
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1052-U
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 50MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел с...
21.971 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS1072AU
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1072A-U
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 70MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел с...
24.422 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-2072E
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-2072E

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 7MHz, брзина на семплирање од 1GS/s и должина на запис од 10M.

44.923 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDS 1102CML+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 100MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на мемориски запис од 2M точки.

25.808 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDS 1052DL+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 50MHz, брзина на семплирање од 500МS/s маx. и должина на мемориски запис од 32K точки.

21.737 ден
Повеќе
на лагер
w
INSTEK GDS-2102E
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-2102E

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 100MHz, брзина на семплирање од 1GS/s и должина на запис од 10M.

61.667 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.