Термометри

Производи на страна:
Страна 1 од 3
TECPEL DTM319
Брзо инфо
(0)

4-канален термометар со логер функција за К-тип на температурни сонди.

16.721 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH SDL200
Брзо инфо
(0)

4-канален термометар со логер функција со подршка за 6 типови на термопар сонди (J, K, E, T, R,S) и RTD (PT100) сонди.

24.443 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 51 II
Брзо инфо
(0)

Едноканален термометар со висока точност за употреба со термопарови.

24.645 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P4955
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 4955

Комбиниран контактен и бесконтактен термометар со видео камера за снимање на видео и слики, со висок температурен опсег до +2200°C.

29.846 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 572-2
Брзо инфо
(0)

Комбиниран бесконтактен (IR) и контактен термометар за мерење  на високи температури.

47.182 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P4945
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 4945

Безконтактен термометар за општа намена со мерен опсег -50°С до 380°С.

3.341 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLIR TG165
Брзо инфо
(0)

Бесконтактен термометар со приказ на основна термовизиска слика.

28.742 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE FP PLUS
Брзо инфо
(0)

Бесконтактен и контактен (убоден) термометар наменет за употреба во прехрамбената индустрија.

15.921 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH 42510A
Брзо инфо
(0)

Бесконтактен термометар со еден ласер за стандардни мерења на температура.

7.923 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH 42512
Брзо инфо
(0)

Бесконтактен IR термометар со две ласерски точки за температури (-50 до 1000)°C.

11.627 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLIR TG54
Брзо инфо
(0)

Бесконтактен термометар со колор TFT LCD дисплеј и приказ на аларми за пренагодена вредност на дисплеј.

11.528 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE FP
Брзо инфо
(0)

Бесконтактен термометар за употреба во прехрамбената индустрија.

9.378 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 62MAX
Брзо инфо
(1)
Бесконтактен термометар со напредни функции, заштитено куќиште од влага и прашина со IP54, како и случаен пад од 3m. Наменет е за изведување на мерења во индустриските, но и...
7.197 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 62MAX+
Брзо инфо
(0)
Бесконтактен термометар со напредни функции, заштитено куќиште од влага и прашина со IP54, како и случаен пад од 3m. Наменет е за изведување на мерења во индустриските, но и...
7.924 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 561
Брзо инфо
(0)

Комбиниран бесконтактен и контактен термометар за општа намена. Во комплетот соджи специјална Velcro сонда за изведба на контактни мерења на температура на цевки.

10.832 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
termovizija_resenija_mk
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.