Мерeња на параметри на околина и амбиент

Производи на страна:
Страна 8 од 8
COMET S0111
Брзо инфо
(0)
Код: S0111

Термометар со надворешна температурна сонда со меморија (даталогер).

12.043 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P5090
Брзо инфо
(0)

Комбиниран мерач на температура и релативна влажност / бесконтактен IR термометар.

7.643 ден
Повеќе
На лагер
w
LUTRON PMS-713
Брзо инфо
(0)

Мерач на влага во бетон и дрво со убодна, вградена сонда и IP65 заштита.

9.960 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLIR MR160
Брзо инфо
(0)
Напреден тестер на влага во материјал и амбиент со вградена термовизиска камера. Наменет е за брзо и лесно визуелно определување на местата каде има појава на влага, како и ...
50.682 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MI-6401ST
Брзо инфо
(0)
Код: MI 6401ST
Повеќенаменски преносен инструмент за мерење на температура, влажност, брзина на струење на воздух и осветленост. Инструментот е наменет за мерење во работни средини, произв...
100.035 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P1080
Брзо инфо
(0)

Тестер на напон со мултиметатрски функции за мерење на струја и отпор.

2.258 ден
Повеќе
На лагер
w
TURNKEY-DUSTMATE
Брзо инфо
(0)

Прирачен тестер на прашина (честички) во амбиент со ласер.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE 1000FLT
Брзо инфо
(0)

Тестер за изведување на брза и едноставна комплетна дијагностика на исправност на флуоресцентни светилки.

18.175 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
termovizija_resenija_mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.