Мерeња на параметри на околина и амбиент

Производи на страна:
Страна 2 од 8
LUTRON AM-4233SD
Брзо инфо
(0)

Анемометар со мини пропелерска растеглива сонда за изведување на мерења во вентилациски системи. Работи и како логер на мерните големини на SD картичка.

21.766 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON AM-4232
Брзо инфо
(0)

Анемометар со мини пропелерска растеглива сонда за изведување на мерења во вентилациски системи.

18.791 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON YK-80AP
Брзо инфо
(0)

Анемометар со пропелер и RS232 поврзување.

12.042 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P5170
Брзо инфо
(0)

Компактен анемометар со пропелер, мини изведба.

2.452 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL AVM-715
Брзо инфо
(0)

Анемометар со пропелер и мерење на температура.

7.706 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH MO290
Брзо инфо
(0)

Безконтактен мерач на влага во градежни материјали како дрво и бетон без површинско оштетување на материјалот.

30.530 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON SB-01
Брзо инфо
(0)

Ветробран за микрофон наменет за елиминирање на шумот од ветер.

246 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET S0122
Брзо инфо
(0)
Код: S0122

Двоканален термометар со вградена температурна сонда и влез за надворешна сонда со меморија (даталогер).

13.773 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SAS-GD100
Брзо инфо
(0)

Монтажен детектор на гасови (пропан, бутан) со звучна сигнализација.

1.180 ден
Повеќе
На лагер
w
MRU 300HC
Брзо инфо
(0)

Прирачен детектор на запаливи гасови со флексибилна сонда.

29.010 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET DSRH
Брзо инфо
(0)
Код: DSRH/C

Дигитална сонда за мерење температура и влага за употреба со Comet p-line серијата на веб сензори.

7.310 ден
Повеќе
На лагер
w
EXTECH SL400
Брзо инфо
(0)

Компактен и лесен мерач со вградена меморија за мерење и снимање на изложеност на бучава.

50.599 ден
Повеќе
На лагер
w
EXTECH TH10
Брзо инфо
(0)

Логер на температура со USB порта.

3.853 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON SC-942
Брзо инфо
(0)

Калибратор за бучава со две референтни нивоа 94/114dB.

14.800 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL DSL-336
Брзо инфо
(0)

Калибратор за бучава со две референтни нивоа 94/114dB.

17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
termovizija_resenija_mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.