Мерeња на параметри на околина и амбиент

Производи на страна:
Страна 3 од 8
LUTRON LM-8000A
Брзо инфо
(0)

Мерач на температура, влага, брзина на струење и осветленост.

8.579 ден
Повеќе
На лагер
w
LUTRON PHT-316
Брзо инфо
(0)

Мерач на температура и влага во компактно куќиште.

5.909 ден
Повеќе
На лагер
w
LUTRON PHB-318
Брзо инфо
(0)

Мерач на температура, влага и притисок во компактно куќиште.

7.444 ден
Повеќе
На лагер
w
MRU TOM420
Брзо инфо
(0)

Сонда за мерење на содржината на 02 во издувниот гас, базирана на Zr02 сензор, наменета за чисти процеси на согорувања (на пр. природен гас).

Повеќе
Само во продавница
MRU OMS420
Брзо инфо
(0)
Сонда за мерење на содржината на 02 во издувниот гас, базирана на Zr02 сензор, за температури до 600C и посебен сензор (опција) со тврд електролит за мерење на запаливи оста...
Повеќе
Само во продавница
FLUKE 922 KIT
Брзо инфо
(0)

Комплет за испитување на вентилациски системи базиран на Fluke 922.

53.362 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P8103
Брзо инфо
(0)

Комплет од 4 мерни инструменти за мерење на амбиентални параметри: температура, влажност, осветленост и бучава.

10.229 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH SD700
Брзо инфо
(0)

Логер на барометарски притисок, температура и влага за ѕидна монтажа.

20.719 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH RHT10
Брзо инфо
(0)

Преносен и фиксен логер на температура и влага.

5.089 ден
Повеќе
На лагер
w
EXTECH RHT20
Брзо инфо
(0)

Логер на температура и влага за ѕидна монтажа.

9.306 ден
Повеќе
На лагер
w
PKT-P5180
Брзо инфо
(0)

Логер на температура и влага со дополнителни два влез за К-тип на сонда, за ѕидна монтажа.

6.542 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE CO-220
Брзо инфо
(0)

Прирачен мерач и детектор  на јаглерод моноксид СО.

43.537 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MRU-680400
Брзо инфо
(0)

Прирачен мерач и детектор на јаглерод моноксид.

33.838 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET G0221E
Брзо инфо
(0)
Код: G0221E

Мерач и логер на температура со вграден принтер наменет за употреба во возила.

45.682 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET G0241
Брзо инфо
(0)
Код: G0241

Мерач и логер на температура со вграден принтер наменет за употреба во возила.

47.450 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
termovizija_resenija_mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.