Мерeња на параметри на околина и амбиент

Производи на страна:
Страна 4 од 8
PKT-P8005
Брзо инфо
(0)

Мерач и снимач  на бучава од класа II, во комплет со преносен куфер и додатоци за изведување на мерењата.

12.757 ден
Повеќе
На лагер
w
EXTECH SDL600
Брзо инфо
(0)

Мерач на бучавост со можност за снимање на мерните големини директно на SD картичка во Excel-компатибилен формат.

38.167 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH HD600
Брзо инфо
(0)

Мерач и снимач  на бучава во класа II, во комплет со преносен куфер и додатоци за изведување на мерењата.

34.678 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P5025
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со мерен опсег до 50.000 Lux.

2.351 ден
Повеќе
На лагер
w
LUTRON ABH-4225
Брзо инфо
(0)

Мерач на температура, влага, притисок и брзина на струење на воздух.

10.152 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P5145
Брзо инфо
(0)

2-во-1 инструмент за мерење на брзина на струење и диференцијален притисок, со USB поврзување.

15.117 ден
Повеќе
На лагер
w
LUTRON SL-4012
Брзо инфо
(0)

Мерач на бучава со RS232 поврзување со РС.

13.740 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MASTECH MS6700
Брзо инфо
(0)

Мерач на бучава со стандардни мерни функции.

4.864 ден
Повеќе
На лагер
w
SVAN-959
Брзо инфо
(0)

Мерач на бучава во класа 1 наменет за КОМПЛЕТНА анализа на бучава во класа 1, со можност за мерење на вибрации (општи и хумани) по една оска.

Повеќе
Само во продавница
LUTRON MS-7003
Брзо инфо
(0)

Мерач на влага во бетон и дрво со убодна, вградена сонда.

11.473 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON PMS-714
Брзо инфо
(0)

Мерач на влага во почва или слични материјали.

12.941 ден
Повеќе
На лагер
w
EXTECH CO240
Брзо инфо
(0)

Мерач на квалитет на воздух за мерење на: CO2, температура, влага и точка на роса.

19.265 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH CO250
Брзо инфо
(0)

Мерач на квалитет на воздух за мерење на: CO2, температура, влага и точка на роса.

29.080 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET T5540
Брзо инфо
(0)
Код: T5540

Мерач на концентрација на CO2 (јаглерод диоксид) со LAN комуникација и вграден веб сервер.

25.557 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET T6540
Брзо инфо
(0)
Код: T6540

Мерач на концентрација на CO2 (јаглерод диоксид), температура и влага со LAN комуникација и вграден веб сервер.

33.801 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
termovizija_resenija_mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.