Мерeња на параметри на околина и амбиент

Производи на страна:
Страна 5 од 8
EXTECH 480846
Брзо инфо
(0)

Мерач на нејонизирачки, електромагнетни полиња за фреквентен опсег од 10Mhz до 8GHz.

46.597 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON EMF-839
Брзо инфо
(0)

Мерач на високофреквентно нејонизирачко зрачење до 3GHz.

74.832 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON EMF-828
Брзо инфо
(0)

Мерач на нискофреквентно нејонизирачко зрачење по XYZ оска.

14.176 ден
Повеќе
На лагер
w
EXTECH EA31NIST
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со вклучен NIST калибрациски сертификат.

18.317 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH EA33
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со голем дисплеј, мерен опсег до 999.900Lux и меморија.

20.352 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
HYELEC MS6612
Брзо инфо
(0)

Прирачен мерач на осветленост со мерен опсег до 200.000Lux.

2.545 ден
Повеќе
На лагер
w
PKT-P5086
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост од LED oсветлување, флуоросцненти или стандардни светилки со различна боја на светлина.

7.370 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH HD400NIST
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со NIST калибрациски сертификат.

24.351 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON LX-1102
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со RS232 интерфејс.

7.779 ден
Повеќе
На лагер
w
PKT-P5165
Брзо инфо
(0)

Компактен мерач на осветленост во мини изведба.

2.452 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
EXTECH HD450
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со меморија и снимање на податоците во реално време.

14.903 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 922
Брзо инфо
(0)

Мерач на брзина на струње, проток на воздух, диференцијален притисок и температура наменет за испитување на вентилациски системи.

45.728 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET P8510
Брзо инфо
(0)
Код: P8510

Мерач на температура со LAN порта наменет за ѕидна монтажа.

14.294 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET H4531
Брзо инфо
(0)
Код: H4531

Едноканален мерач на температура со LAN порта и два релејни излези наменет за ѕидна монтажа. Уредот работи со надворешна PT1000 сонда за мерење на температура.

27.839 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
COMET H0530
Брзо инфо
(0)
Код: H0530

Мерач на температура со LAN порта и два релејни излези наменет за ѕидна монтажа.

28.636 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
termovizija_resenija_mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.