Анемометар со HotWire сонда

TECPEL AVM-714
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TECPEL

Анемометар со HotWire сонда (без пропелер) и со РС поврзување преку RS232.

21.446 ден
(вклучено ДДВ): 3.271,42 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

TECPEL AVM-714 - инструмент за мерење на проток и брзина на воздухот. Составен е од два дела, од кои едниот е самиот мерен инструмент (ги прикажува резултатите од мерењето, со опција MIN/MAN, ги задржува резултатите од мерењето,...), и другиот дел кој преку кабел е поврзан со самиот мерен инструмент така да лесно може да се постави на саканото место чии што брзина и проток на воздух треба да се измерат. Инструментот истовремено овозможува прикажување на брзината/протокот на воздух.

 

Карактеристики:

  • Телескопска, растеглива сонда наменета за климатски и вентилациони системи
  • Мерење на брзина на воздух во опсег: (0.2-20)m/s
  • Мерење на температура: (0-50)°C
  • Голем двоен LCD дисплеј
  • Точност ±1% за m/s
  • МIN/MAX и DATA HOLD функции
  • RS232 стандардна сериска порта

 

Комплетот содржи: сонда, преносен куфер и упатство за употреба во основниот комплет.

Тип на сонда
Hot-wire сонда
Мерно подрачје
0.2 - 20 m/s
Врска со компјутер
Да
Logger функција
Да, преку врска со компјутер

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.