Анализатор на издувни гасови

MRU SPECTRA PLUS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MRU

Анализатор на издувни гасови наменет за сервисирање и одржување на горилници.

Не е за продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

MRU Spectra Plus e преносен анализатор на издувни гасови наменет за нагодување на ефикасноста на согорување на горилници. Идеална алатка за сервис, одржување и нагодување на горилници.

 

Карактеристики:

 • До 3 електрохемиски сензори (О2, CO, COhigh, NO)
 • Конверзија на измерените вредности во согласност со прописите
 • Мерења на цврсти горива
 • Автоматска заштита CO сензорот од преоптоварување
 • Голем TFT екран во боја
 • Сондата 300 mm со црево долго 2,7m
 • Мерење на диференцијален притисок
 • Внатрешна меморија за 250 мерења
 • 4-Pa тест за контрола на вентилација кај котли (опција)
 • Интегрирано и ефикасно кондензатен лонец
 • Цврсти метални приклучни конектори
 • Поврзувања: USB, IrDA печатач и 2 GB SD картичка
 • Bluetooth - Далечинско управување преку PC (опција)
 • Капацитет на батерија: Li-Ion (15 часа)
 • Магнет за прикачување на метална основа
 • Сертификати TÜV VDI 4206-1, DIN EN 50379-1:2005-01, DIN EN 50379-2:2005-1

 


Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.