Анализатор на издувни гасови

MRU VARIO PLUS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MRU

Анализатор на издувни гасови наменет за индустриска употреба.

Не е за продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

MRU Vario Plus е анализатор на издувни гасови за индустриска употреба. Поседува напредни функции и својства со кои се вбројува во анализаторите за подолготрајна анализа на издувните гасови. Наменет е за користење кај лаборатории за животна средина, инспекциски тела, индустриски капацитети и секаде каде што е потребна напредна анализа на издувните гасови.

 

Kарактеристики:

 • Комбинирана мерна технологија за мерење: електрохемиски сензори и NDIR технологија
 • Истовремено мерења до девет гасови
 • Голем, графички дисплеј со зум опција
 • Автоматско кондензат мијалник
 • Активно ладење на димни гасови
 • Загревање на цревото за елиминирање на хемиските процеси на кондензација и втечнување
 • RS232 интерфејс и внатрешна меморија за 8500 мерења
 • Вграден печатач со голема брзина
 • Магнетен вентил за автоматско рекалибрација
 • Мерење на брзина и проток на издувни гасови со Pitot цевка
 • Софтвер за поврзување со PC
 • 8 часовна автономија на батеријата
 • Сертификат во согласност со EN 50.379-1 и 50.379-2 и USEPA метод ТМО-030 и ТМО-034

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.