Анализатор на издувни гасови

MRU OPTIMA7
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MRU

Анализатор на издувни гасови со можност за мерење до 7 гасови, за индустриска употреба.

Не е за продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

MRU Optima7 е моќен прирачен анализатор на издувни гасови наменет за мерења до 7 гасови  во индустријата. Конфигурацијата на сензорите, потребните модули и додатоци се прави во зависност од неговата примена. Типично тој е наменет за инспекциски тела, индустриски капацитети и за сите апликации каде е потребно краткотрајна проверка на составот на издувниот гас.

 

Карактеристики:

 • Мерење на вкупно 7 гасови по избор на корисникот: 02, CO (COlow, COhigh), CO2(NDIR), NO, NO2, H2S, SO2
 • Мерење на високи температури на издувниот гас до 1100°C (по избор на корисникот)
 • Мерење на притисок: ±100Pa
 • Мерење на диференцијален притисок: ±100Pa
 • Мерење на диференцијална температура до 1100°C
 • Мерење на брзина  1 ... 100 m/sec (опција Питова-цевка)
 • Пресметка на: загуби на топлија, ефикасност, сооднос на водух, вишок на доведување на воздух
 • Голем, осветлен, колор 3,5” TFT- дисплеј со позадинско светло
 • Модерен и ергономски дизајн со магнет за закачување на метални површини
 • IRDA порта за директно печатење на инфраред термален принтер
 • Голем кондензаторски лонец со PTFE филтер и LED осветлување
 • Робустни конектори за приклучување на цревата и каблите отпорни на рѓа
 • Вградена меморија за снимање на резултатите. Дополнителен модул со SD картичка за проширување на капацитетот на меморијата
 • Пренос на снимените податоци преку Bluetooth (опција) или преку  USB  (вклучено во основниот модел)
 • Батериско LiOn напојување со капацитет од 15 часа
 • Maса: 750 g

Анализатор е модуларен и секоја конфигурација се прави во зависност од неговата примена.

Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.