EMC/EMI спектрален анализатор со E и H сензори

AARONIA NF-5030
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Мерач на нејонизирачко зрачење со вградени E и Н сензори за подрачје до 1MHz.

93.471 ден
(вклучено ДДВ): 14.258,29 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

AAronia NF-5030 е професионалeн мерач на електромагнетно поле тестер (гаусметар & ЕМС спектрален анализатор) наменет за мерење на електромагнетното поле кај трансформатори, напојувања и други апликации.

 

Kарактеристики:

 • Фреквентен опсег: 1Hz до 1MHz
 • Интегриран 3D изотропен магнетен сензор со опсег: 1pT до 2mT (Типично)
 • Магнетно поле (Гаус): 10μG да 20G (Типично) (само со опција 006)
 • Електрично поле: 0,1V / m до 20kV / m (Typ.)
 • Детектори: RMS, Мин / Макс
 • Точност: 3% (Typ.)
 • Интерфејс: USB 2.0 / 1.1
 • Меморија за снимање на податоци 64kB, проширување на меморијата до 1MB (Опција 001)
 • Пресметка на изложеност на зрачење според DIN / VDE 0848
 • Истовремен приказ на фреквенцијата и јачината на сигналот
 • Брза FFT / DFT спектрална анализа
 • HOLD функција
 • Големи, осветлен LCD дисплеј со висока резолуција
 • 1/4 "приклучок за монтажа на трипод

Се состои од:

 • Спектрален анализатор NF-5030
 • Вкллучена опција 005 (12bit двоен DDC Фреквенција филтер)
 • Интегриран електричен (Е) и магнетен (H) сензор / антена
 • SPECTRAN 1300mAh батерија на полнење
 • Полнач на батерии и напојување
 • Алуминиумски торбичка за носење
 • Детално упатство за употреба (CD)

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.