4-канален мерач на температура и влага

COMET P8541
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
COMET SYSTEM
Код од Произв.: P8541

4-канален мерач на температура и влага со LAN комуникација.

13.935 ден
(вклучено ДДВ): 2.125,68 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Comet P8541 - 4-канален мерач на температура и влага со LAN комуникација прилагоден за ѕидна монтажа. На секој канал може да се приклучи надворешна сонда за температура или влага. Наменет за мерење на амбиентални параметри во сервер соби, магацински простории, производни хали и сл.

 

Карактеристики:

 • Мерење на температура: (-55 до +100)°C
 • Мерење на релативна влажност: 0 до 100%RH
 • Интервал на мерење: 2сек
 • 1000 записи меморија
 • Табеларен или графички приказ на измерените вредности
 • Испраќање на аларми преку email
 • Веб интерфејс за преглед на отчитувањата и нагодување на уредот
 • Комуникациски протоколи: WWW, ModbusTCP, SNMPv1, SOAP, XML
 • Протокол за аларми: E-mail, SNMP Trap, Syslog
 • Напојување: 5V-DC
 • Можност за интеграција во софверот Comet Database, системи за климатизација и системи за следење на температура

Комплетот содржи: Comet P8541, упатство за користење, следлива калибрација.

Изведба
Монтажен (фиксен)
Мерни големини
Температура и влага
Излез
Ethernet
Logger функција
Да
Аларми
Аларми со испраќање email
Приклучување на надворешна сонда
Да
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.