Анализатор на издувни гасови

MRU NOVA COMPACT
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MRU

Преносен анализатор на издувни гасови со стандардни функции, наменет за краткотрајни анализи на хемискиот состав на емисиите.

Не е за продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

MRU NovaCompact е повеќефункциски, флексибилен, преносен анализатор на издувни гасови наменет за употреба во напредни апликации. Овој модел е опремен со ладилник за гас, автоматска пумпа за одвод на кондензатот, како и дополнителна, втора пумпа за "продувување" на сензорот за CO за негова подобрена заштита.

 

Карактеристики:

 • Робустен анализатор, сместен во алуминиумски преносен  куфер
 • Мерења на 02, СО, NO, NO2, SO2 со електрохемиски сензори
 • СО сензор со Н2 компензација
 • Голем, осветлен 3.5" TFT дисплеј во боја
 • Функција за автоматско снимање на параметрите во меморија (automatic datalogging)
 • Вграден печатач
 • Мерења на температурата
 • Мерење на притисок и диференцијален притисок
 • Бесконтактно полнење на батерии или алтернативно преку мини-USB приклучок
 • Можност за вградување на ладилник за гас
 • Брзина на проток со пито-цевка (опсег 1 ... 40 m/s)
 • Работна температура: + 5 ... + 45 ° C, макс. 95% RF, без кондензација
 • Литиум-јонска батерија  со капацитет 10 работни часа 
 • Внатрешна меморија за снимање на 16000 мерења. Подршка за надворешна меморија до  2 GB
 • Пренос на податоци: преку USB кабел или преку SD картица
 • Тежина: околу 7kg
 • Димензии: 423x240x176 mm (HxWxD)
Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.