Анализатор на издувни гасови

MRU D.SMART-Eset
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MRU

Комплет - Преносен анализатор на издувни гасови наменет за контролни мерења на процеси на согорување. Се користи за нагодување на ефикасноста на согорување, редовно испитување и одржување на котли и сл. 

65.975 ден
(вклучено ДДВ): 10.063,98 ден
На лагер
w

MRU DeltaSMART E-SET е економичен анализатор кој е првенствено наменет за подесување на горилници како на пр.котли на нафта и биомаса. Има интуитивно корисничко мени и модерен дисплеј чувствителен на допир за лесна навигација низ опциите. Новата технологија MSM овозможува брза и едноставна замена на сензорите кои производителот ги испорачува со иницијална калибрација.

 

Карактеристики:

 • Мерење на 3 гасови: О2 - CO и NOx (опција)
 • MSM технологија за сензорите: брза и едноставна замена на терен
 • Дисплеј во боја со позадинско светло, чувствителен на допир
 • Анализатор на ефикасност на согорување со вграден тестер на амбиентниот воздух
 • Диференцијален манометар и двоканален дигитален термометар
 • најмалку 10 пренагодени типови на горива, можност за додавање на 2 специфични горива
 • Литиум-јонска батерија со висок капаците
 • Внатрешната меморија за снимање на 1000 мерни резултати
 • вклучени сите современи податоци интерфејси, како USB, Bluetooth ™ и микро SD
 • IrDA интерфејс за поврзување со брз термален печатар

Во состав:

 • MRU DeltaSMART "E" анализатор со 02 и CO сензори
 • Линија за земање на примероци со завршеток Ø 8 х 250mm, од нерѓосувачки челик, за температура до 650 ° C
 • Полнач / адаптер
 • Преносен куфер
 • Термален печатар
 • Упатство за употреба
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.