Анемометар со HotWire сонда

LUTRON AM-4204HA
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LUTRON

Анемометар со HotWire сонда и мерен опсег (0.2-20)m/s.

17.159 ден
(вклучено ДДВ): 2.617,47 ден
На лагер
w

Lutron AM-4204HA - инструмент за мерење на проток и брзина на воздухот. Составен е од два дела, од кои едниот е самиот мерен инструмент (ги прикажува резултатите од мерењето, со опција MIN/MAХ, ги задржува резултатите од мерењето,...), и другиот дел кој преку кабел е поврзан со самиот мерен инструмент така да лесно може да се постави на саканото место чии што брзина и проток на воздух треба да се измерат. Инструментот истовремено овозможува прикажување на брзината/протокот на воздух.

 

Карактеристики:

  • Телескопска, растеглива сонда наменета за климатизациски и вентилациони системи
  • Мерење на брзина на воздух во опсег: (0.2-20)m/s
  • Мерење на температура: (0-50)°C
  • Голем двоен LCD дисплеј
  • Точност ±1% за m/s
  • МIN/MAX и DATA HOLD функции
  • RS232 стандардна сериска порта

 

Комплетот содржи: инструмент, мерна сонда, преносен куфер и упатство за употреба.

Тип на сонда
Hot-wire сонда
Мерно подрачје
0.2 - 20 m/s
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.