Модуларни инструменти

Производи на страна:
Страна 1 од 4
AHL MA2450-1L
Брзо инфо
(0)

ALMEMO компактен мерен инструмент со еден ALMEMO приклучок.

11.923 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MA2450-1
Брзо инфо
(0)

ALMEMO компактен мерен инструмент со еден влезен ALMEMO влез, комуникација и подршка за аналоген излез.

16.285 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MA2490-1L
Брзо инфо
(0)

ALMEMO компактен мерен инструмент со еден ALMEMO влезен приклучок и меморија за 100 мерни вредности.

16.285 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MA2490-1
Брзо инфо
(0)

ALMEMO компактен мерен инструмент со еден ALMEMO влезен приклучок, меморија за снимање на 100 мерни резултати, комуникација и подршка за аналоген излез.

21.374 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MA2490-2
Брзо инфо
(0)

ALMEMO компактен мерен инструмент со два ALMEMO мерни влезови, меморија за 100 резултати, комуникација и подршка за аналоген излез (опција).

24.064 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MA2890-9
Брзо инфо
(0)

ALMEMO  мерен инструмент-логер со 9 мерни влезови, 2 приклучоци за USB, RS232, Ethernet и аналоген излез.

127.879 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA1945-DK
Брзо инфо
(0)

Приклучен кабел за додавање на Ethernet порта на ALMEMO мерните уреди.

17.303 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA1709GSMOK
Брзо инфо
(0)

GSM Модем наменет за обезбедување на GSM комуникација на ALMEMO мерните инструменти.

83.968 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FVA935-TH4
Брзо инфо
(0)

Teрмоанемометарска (hot-wire) сонда за мерење и снимање на брзина на проток на воздух и температура.

22.173 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FTA05L0050H
Брзо инфо
(0)

Убодна температурна сонда од K-тип.

8.869 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FVA614
Брзо инфо
(0)

Компактна метеорошка сонда за мерење на насока на дување на ветер наменета за користење со ALMEMO мерните инструменти.

57.287 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FRA916
Брзо инфо
(0)

Компактен мeтереолошки сензор за мерење на наврната количина на дожд.

66.811 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FNA124L0100H
Брзо инфо
(0)

NTC температурна сонда со рачка за површинско и убодно мерење.

10.323 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FPA106L0100H
Брзо инфо
(0)

Убодна температурна сонда од Тип PT100.

10.178 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA1312NA1
Брзо инфо
(0)

Адаптер за напојување на модуларните инструменти ALMEMO 2450, 2490, 2590.

2.981 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
termovizija_resenija_mk
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
additel mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.