Калем

VS-3605
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VISATON
Код од Произв.: 3605

Калем со феритно јадро,

3.3mH 1.32mm 12.1A.

1.678 ден
(вклучено ДДВ): 255,97 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Калем - намотка со феритно јадро со калаисани краеви на жицата.

 

Карактеристики:

  •  Индуктивитет: 3.3mH
  •  Големина: 31mm
  •  Дијаметар: 40mm
  •  Дијаметар на жица: 1.32mm
  •  Внатрешна отпорност: 0.45
  •  Струја на заситување: 12.1A


 

Индуктивност 3,3 mH
Отпорност 0,45 Ω
Дијаметар 40 mm
Максимален дијаметар на проводник 1,32 mm
Максимална висина 31 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.