Отпорник

VS-5152
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VISATON
Код од Произв.: 5152
Отпорник за Скретница, MOX, 6.8 Ω, 10W, Visaton
94 ден
(вклучено ДДВ): 14,34 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

MOX отпорник (отпорник од метал оксид слој) кој овозможува поголема ефикасност на приспособување кај high-end звучниците на пасивните свртници. Се карактеризира со висока моќност, отпорност на високи температури, ниска индуктивност и мала толеранција.

 

Карактеристики:

  • Отпорност: 6.8Ω
  • Моќност: 10W
  • Должина: 52mm
  • Пречник: 8mm
Отпорност 6,8 Ω
Моќност 10 W
Димензии 52x8 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.