Опрема за калибрација на температура

Производи на страна:
Страна 1 од 1
FLUKE 1529-R
Брзо инфо
(0)

Лабораториски термометар  со 4 канали за приклучување на прецизни PRT температурни сонди.

501.473 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 6330
Брзо инфо
(0)

Компактна температурна када за реализација на температури во опсег (35 до 300)°C.

580.581 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 7320
Брзо инфо
(0)

Компактна температурна када за реализација на температури во опсег (-20 до 150)°C.

715.366 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 9142-EP
Брзо инфо
(0)

Температурна када наменета за калибрација на температурни сонди и температурни процесни давачи за опсег (-25+150)°C.

661.277 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 9144-EP
Брзо инфо
(0)

Температурна када наменета за калибрација на температурни сонди и температурни процесни давачи за опсег (50-600)°C.

632.488 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ADT 875-660
Брзо инфо
(0)

Процесна температурна када наменета за калибрација на температурни сонди и процесни претворувачи за температурен опсег (33-660)°C.

511.599 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 5626-12A
Брзо инфо
(0)

Референтна температурна сонда - работен еталон за температура за употреба во процесите на калибрација на температура со температурните кади.

223.396 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
additel mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.