Мултиметар

FLUKE 8508A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Референтен Мултиметар, Прецизен, 8.5 цифри, Fluke
Не е на онлајн продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

FLUKE 8508A - прецизен референтен мултиметар и претставуваат основа на секој инструмент во секоја лабараторија за калибрација.
Поседува 8½ цифрен дисплеј и одговара на сите побарувања на калибрационите стандарди ISO17025, со што обезбедува и висока продуктивност и едноставност во неговото користење.

Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.