Калибратор за Електрична Енергија

FLUKE 6100B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Калибратор / Еталон за Електрична Енергија, 80 A / 50 A, Fluke
Не е на онлајн продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

Fluke 6100B - најточен, сеопфатен и флексибилен извор на квалитетно електрично напојување и електрични сигнали.

Покрива широк опсег на работа со инструменти за тестирање на електрична моќност и тоа:
AC волтметри, AC амперметри, струјни трансформатори, фликер метри, инструменти за мерење на фазен агол и фактор на моќност,  анализатори на моќност,  снимачи на  моќност, VA метри, VAR метри, напонски трансформатори, ватметри, броила на електрична енергија.

Примена:

 • Национални институти за мерење (NMI), за обезбедување на прецизни не-синусоидни сигнали и привидна моќност во разни истражувачки апликации
 • Примена во истражувачки проекти и дизајни, за потврдување на функционалноста и точноста на прототиповите и првопроизведените уреди
 • Во производствени тестови, за осигурување на точноста на мерењата и повторливост на мерните резултати за секоја произведена “единица“
 • Сервис и калибрација, потврда дека инструментите се во согласност со фабричката спецификација
 • Стандардни лаборатории, за калибрација на средни стандарди кои во широк обем се користат во произвотството за калибрација на квалитетот на електрична енергија и уредите за нејзино мерење

Fluke 6100B може да се користи за калибрација или верификација на мерења на моќност, VA, VAR, фазен агол, фактор на моќност, напонски и струјни едно или трифазни инструменти.

 

Карактеристики:

 • Fluke 6100B обезбедува чист синусен сигнал до напон од 1008V и струја до 21A
 • Резолуција и точност помала од 0.005% (50 ppm); фазна точност до 3 мили степени
 • 80A и 50A модели
 • 6 влезни канали со можност за индивидуална конфигурација
 • CLK опција за дополнителен сигнал од задната страна (Fluke 6100B/CLK)
 • IEC 61036 и IEC 62053 стандардите за бранови форми
 • Microsoft Windows® кориснички интерфејс, за лесно оперирање со инструментот
 • Фреквентна и временска репрезентација на сигналите
   
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.