Калибратор за Електрична Енергија

FLUKE 6105A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Калибратор / Еталон за Електрична Енергија, 80 A / 50 A, Fluke
Не е на онлајн продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

Fluke 6105A - прецизен, сеопфатен и флексибилен извор на квалитетно електрично напојување и електрични сигнали. Покрива широк опсег на работа со инструменти за тестирање на електрична моќност и тоа:
AC волтметри, AC амперметри, струјни трансформатори, фликер метри, инструменти за мерење на фазен агол и  фактор на моќност, анализатори на моќност, снимачи на моќност, VA метри, VAR метри, напонски трансформатори, ватметри, броила на потрошена електрична енергија; итн.

 

Примена:

 • Национални институти за мерење (NMI), за обезбедување на прецизни не-синусоидни сигнали и привидна моќност во разни истражувачки апликации;
 • Примена во истражувачки проекти и дизајни, за потврдување на функционалноста и точноста на прототиповите и првопроизведените уреди
 • Во произвoдствени тестови, за осигурување на точноста на мерењата и повторливост на мерните резултати за секоја произведена “единица“
 • Сервис и калибрација, потврда дека инструментите се во согласност со фабричката спецификација;
 • Стандардни лаборатории, за калибрација на средни стандарди кои во широк обем се користат во произвотството за калибрација на квалитетот на електрична енергија и уредите за нејзино мерење

 

Карактеристики:

 • Генерирање на чист синусен сигнал до напон од 1008V и струја до 21A
 • Резолуција и точност помала од 0.005% (50 ppm); фазна точноат до 2,3 мили степени
 • 80A и 50A модели
 • 6 влезни канали со можност за индивидуална конфигурација
 • CLK опција за дополнителен сигнал од задната страна (Fluke 6105A/CLK)
 • Мек старт (Soft start)
 • IEC 61036 и IEC 62053 стандардите за бранови форми
 • Microsoft Windows® кориснички интерфејс, за лесно оперирање со инструментот
 • Фреквентна и временска репрезентација на сигналите
   
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.