Повеќенаменски калибратор на електрични големини

FLUKE 5502A 240
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Калибратор на дигитални мултиметри со 3,5 и 4,5 цифри. Се испорачува со внатрешна и надворешна заштита со што се овозможува лесен транспорт на калибраторот за изведување на теренски калибрации.

2.287.590 ден
(вклучено ДДВ): 348.954,41 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 5502A е повеќенаменски електричен калибратор првенствено користен за калибрација на дигитални мултиметри со резолуција до 4.5 цифри. Уредот поседува заштита со која се овозможува негово транспортирање и користење во теренски услови. Процесот на калибрација може потполно да се автоматизира со користење на софтверот MET/CAL. Вака конципираната конфигурација претставува моќно и сигурно решение за секоја лабораторија и потреба од изведување на овие калибрации.

 

Fluke 5502A има извор на еднонасочни напон и струја, наизменични напон и струја со повеќе бранови форми и хармоници, истовремени напонски излези или двоен напон и струја за симулирање на DC и AC моќност со контрола на фазата, отпорност, капацитивност, термопарови и RTD (отпорнични сонди). 5502A исто така може да ги калибриран и симулаторите на термопарови и термометрите на термопарови. Две опции додаваат можност за калибрирање на осцилоскопите или до 300MHz или до 600MHz. Дополнително, со засилувачот за транспроводливост 52120A и струјните навивки, 5502A може да калибрира и струјни клешти/адаптери за струи до 6000 А.

5502А може да ги калибрира следниве инструменти:


• мултиметри  (рачни или столни) до 4,5 цифри
• струјни клешти
• панел метри
• електронски термометри
• снимачи на ефективни вредности
• осцилоскопоски рекордери
• XY рекордери
• Логери

 

Карактеристики:

 

 • Еднонасочен напон:  0 до 1020V
 • Еднонасочна струја од 0 до 20,5 А
 • Наизменичен напон  од 1 mV до 1020 V, 10 Hz до 500 kHz
 • Волт / херци 1000 V @ 10 kHz / 330 V @ 100 kHz
 • Наизменична струја од 29 μA до 20,5 A, 10 Hz до 30 kHz
 • Бранови форми: синус, правоаголен, триаголник, скратен синус
 • Отпорност:  0 до 1100 MΩ
 • Капацитет:  220 pF до 110 mF
 • Моќност(фантомски товари) 20,9 kW
 • Управување со фазниот агол 0,01 °
 • Термоспој (извор и мерка температура) Б, Ц, Е, Ј, К, Л, Н, Р, С, Т, У, 10μV/°C и 1 mV/°C
 •  RTD (температура на изворот) Pt 385-100 Ω, Pt 3926-100 Ω, Pt 3916-100Ω, Pt 385-200 Ω,  Pt 385-500 Ω, Pt 385 1000 Ω, PtNi 385-120 Ω (Ni120), Cu 427 10 Ω
 •  Интерфејси РС-232, IEEE 488
 •  Несигурност на фреквенција <25 ppm
 •  Калибратор на осцилоскоп (опции) Израмнет синусен бран од 5 mV до 5,5 Vpp макс, фреквенции  50 kHz до 600 MHz; Време на пораст од <300ps, ​​повеќекратни trigger функции , најниска несигурност за DC, правоаголни импулси и време
 • Проширување на подрачјето за генерирање на  струја (додатен засилувач  - опција)
 • Лесно проширливо подрачје од 20,5А до максимум 100А DC и 120А АС од 10Hz до 10kHz


Fluke 5520A 240 опции:
 

 • 52120A Засилувач на транспроводливост
 • 55XX / CASE преносен куфер со тркала
 • 5500A /LEADS комплет додатоци - мерни сонди
 • 5500A / COIL калем со 50 навивки
 • MAT/CAL софтвер
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.