Мерач за Потрошена Електрична Енергија

EL-EPM03
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VALUELINE
Mерач на Потрошувачка, V, I, W, Hz, 16A, 3680W
1.108 ден
(вклучено ДДВ): 169,02 ден
Беспл. Испор.
w

EL-EPM03 е мерач за потрошена електрична енергија, наменет за комерцијална или резиденцијална употреба за проверка на потрошувачката на електрична енергија на електричните уреди. Мери потрошена електрична енергија,  напон (V), струја (А), моќност (W), потрошувачка  (kWh), херци (Hz) и фактор на моќност (PF).

 

Карактеристики:

  • Шуко поврзување
  • Мерење на напон, струја, фреквенција, моќност и потрошена електрична енергија
  • Максимално оптоварување: 16А односно 3600W
  • Мерење на време на работење на уредот чија потрошувачка мери
  • 2 различни тарифи
  • Заштитен од дофат на деца
  • LCD дисплеј со часовник
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.