Осцилоскопи

Производи на страна:
Страна 1 од 4
INSTEK MDO2102A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MDO-2102A

Дигитален мемориски осцилоскоп, 2x100MHz, 2GS/s,  со вграден спектрален анализатор DC до 1GHz.

66.976 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK MDO2202A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MDO-2202A

Дигитален мемориски осцилоскоп, 2x200MHz, 2GS/s,  со вграден спектрален анализатор DC до 1GHz.

95.155 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK MDO2202AG
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MDO-2202AG

Дигитален мемориски осцилоскоп, 2x100MHz, 2GS/s,  со вграден спектрален анализатор DC до 1GHz и генератор на произволни функции 2x25MHz.

120.884 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK MDO2102AG
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MDO-2102AG

Дигитален мемориски осцилоскоп, 2x100MHz, 2GS/s,  со вграден спектрален анализатор DC до 1GHz и вграден генератор на произволни функции 2х25MHz.

89.846 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P1280
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 1280

PC Осцилоскоп со USB и LAN поврзување, двоканален до 60MHz.

24.571 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-1052U
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1052-U
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 50MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел с...
21.971 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS1072AU
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1072A-U
Двоканален мемориски осцислоскоп со пропусен опсег од 70MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн  дисплеј и панел с...
24.422 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-1102B
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1102B
Двоканален мемориски осцилоскоп со пропусен опсег од 100MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн дисплеј и панел со конт...
28.587 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDS 1102CML+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 100MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на мемориски запис од 2M точки.

25.808 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDS 1052DL+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 50MHz, брзина на семплирање од 500МS/s маx. и должина на мемориски запис од 32K точки.

21.737 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SIG.SDS 1152CML+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 150MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на мемориски запис од 2M точки.

32.570 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-1072B
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-1072B
Двоканален мемориски осцилоскоп со пропусен опсег од 70MHz. Располага со напредни функции за преглед, анализа и мерења на брановата форма, прегледeн дисплеј и панел со контр...
26.137 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-2102E
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-2102E

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 100MHz, брзина на семплирање од 1GS/s и должина на запис од 10M.

61.667 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-2202E
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-2202E

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 200MHz, брзина на семплирање од 1GS/s и должина на запис од 10M.

87.314 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GDS-2072E
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GDS-2072E

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 7MHz, брзина на семплирање од 1GS/s и должина на запис од 10M.

44.923 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.