Лабораториски Mултиметар

FLUKE 8845A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Лабораториски Mултиметар, 6.5 Цифри
79.970 ден
(вклучено ДДВ): 12.198,81 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 8845A - професионален, 6.5 цифрен прецизен мултиметар со висока прецизност. Поседува двоен графички, матричен дисплеј за прегледен испис на мерните големини, напредни математички и статистички функции. 

 

Карактеристики:

 • Резолуција: 6,5 дигити
 • Точност на основните мерења на еднонасочен напон: до 0.0024%
 • Двоен графички дисплеј
 • 100 μA до 10A струен опсег, до 100pA резолуција
 • Широк омски опсег до 1GΩ и до 10μΩ резолуција
 • 2x4 омска 4-жилни мерења
 • Мерење на фреквенција и период
 • Напредни математички и аналитички функции
 • CAT I 1000 V, CAT II 600 V сигурносен стандард

Комплетот содржи:

 • Fluke 8845A мултиметар
 • Мерни сонди TL71
 • Кабел за напојување
 • Упатство за употреба
Број на цифри на дисплеј
6.5
TRMS
AC+DC
AC Напон 1.000 V
DC Напон 1.000 V
AC Струја 10 A
DC Струја 10 A
Точност 0,0035 %
Отпорност 100 MΩ
Фреквенција 300 kHz
Фреквентен опсег за AC 100 kHz
Математички функции
Min/Max
Null
dB/dBm
Аналитички функции
Статистика
Хистограм
Споредба со гранична вредност
График
Други функции
Часовник за реално време
USB порта за USB меморија
Поврзување со компјутер
RS232
GPIB
LAN
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.