Лабораториски Mултиметар

INSTEK GDM-8255A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: GDM-8255A
Лабораториски Mултиметар, 5.5 Цифри, Лабораториска или Теренска Употреба
51.947 ден
(вклучено ДДВ): 7.924,12 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK GDM-8255A - прецизен дигитален мултиметар во столна изведба со 5 1/2 цифрен двоен дисплеј. Инструментот е наменет за изведување на прецизни и напредни мерења на основните мерни големини во теренски или лабораториски услови.

 

Карактеристики:

 • Мерни подрачја: 1000V AC/DC, 10A AC/DC, 100MOhm, 800kHz, 800kHz, 300°C
 • Основна точност: 0,012%
 • Мерни функции: max, min, REL, dBm, compare, store, recall
 • 2/4 жилни мерења
 • Нагодување на брзина на мерењa: slow, medium и fast
 • USB и RS232 врска со РС за изведување на datalogging
 • Мерен комплет: инструмент, мерни сонди, софтвер DMMViewer, додаток-клуч за рекалибрација на инструментот

Комплетот содржи:

 • GDM-8251A мултиметар
 • Мерни сонди GTL-117
 • USB кабел GTL-247
 • Клуч за калибрација GDM-01(компатибилен со Fluke 5720/5725A калибраторите)
 • Кабел за напојување
 • CD со софтвер и упатство за употреба
Број на цифри на дисплеј
5.5
TRMS
AC+DC
AC Напон 750 V
DC Напон 1.000 V
AC Струја 10 A
DC Струја 10 A
Точност 0,012 %
Отпорност 100 MΩ
Фреквенција 800 kHz
Температурен опсег 0 - 300 °C
Фреквентен опсег за AC 100 kHz
Математички функции
Min/Max
dB/dBm
Rel
Аналитички функции
Споредба со гранична вредност
Други функции
USB порта за USB меморија
Дигитален влез/излез
Поврзување со компјутер
RS232
USB
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.